Cześć! Nie mam pieniędzy ;-)

Lekcja 1 – Krótki wstęp w klimatach autostopowych 

Namaste! Dzisiaj ruszamy z cyklem lekcji języka nepalskiego – takie małe kompendium podstawowych zwrotów z dużą dawką humoru! Generalnie angielski w Nepalu naprawdę się przydaje ALE wystarczy na chwilę tylko zboczyć z głównego szlaku by znaleźć się świecie nieturystycznym. Tam gdzie nie ma komercji, zaczynają się też problemy z komunikacją. Przykładowo zostajecie spontanicznie zaproszeni na wesele. Nie wiecie kto się z kim żeni, albo kto za kogo wychodzi. Jesteście honorowymi gośćmi a przed wami momentalnie wyrasta talerz jedzenia. No i klops… bynajmniej nie na talerzu. Taki sytuacyjny raczej. Dajmy na to, że jesteś osobą nie jedząca mięsa albo nie lubisz kiedy pali cię w przełyku a ty nie możesz oddychać. Jak wtedy wytłumaczyć, że ten kurczak w tych papryczkach jest na pewno przepyszny ale mimo wszystko dziękujemy, nie możemy. Wiadomo… najczęściej w takim wypadku nie mówi się nic, działa drużynowo i popija ryżowym bimbrem z kanistra. Tak czy inaczej, myślę że warto jednak nauczyć się paru słówek 😉 Zaczynamy więc od podstawowych podstaw czyli: „Witaj” – „Dziękuję!” – „Nie mam pieniędzy” albo po prostu „No money”. Hmm… w sumie ta tematyka dotyczy mnie bezpośrednio… ach te podróże. Co to za frajda podróżować kiedy cię na to stać?

Reklamy

About Kamil Białas

Przez większą część życia leżał na lodzie, trenując zawodowo łyżwiarstwo figurowe. Potem wszystko to zamienił na drewnianą pryczę w Nepalu. Nigdy nie zostanie znanym podróżnikiem – nazwisko niemal z miejsca go dyskredytuje.

Posted on Lipiec 3, 2014, in Po nepalsku. Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

  1. Ale super, że tu do Ciebie trafiłam. Uwielbiam Nepal, moją 3 miesięczną podróż po Indiach i Nepalu wspominam do dziś jaką jedną z najwspanialszych. pozdrawiam Kaśka

    • Dzięki wielkie 😉 Nepal jest niesamowicie magiczny a ja każdego dnia za tą magią tęsknię! Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę. Teraz jednak pora na inne miejsca – na przykład na Islandię. Szybki rzut okiem i wiem, że lektura Twojego bloga może być bardzo przydatna 😉 Pozdrawiam i zapraszam częściej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: